Vychovejte ze syna opravdového muže. A začněte už jeho pokojem

Klučičí pokoj musí být poznat ještě před vstupem do jeho doupěte. Proto si kluci rádi na dveře dávají ceduli, která všem oznámí, kdo je za nimi pánem, a co za trest čeká toho, kdo vstoupí bez vyzvání.

Jakým nábytkem pokoj pro syna vybavit?

Pokoj vybavte nábytkem v neutrálních barvách a tvarech. Ten vydrží od let strávených ve školce až po studia na vysoké. Osobitý nádech pokoji dodají rozličné doplňky, které můžete snadno vyměnit za nové. Ty vybírejte podle zájmů dítěte. Mnohem snadněji se vymění za nové a je to lepší, než vyhazovat nábytek s dětskými motivy a kupovat místo něj nový.

Ideálním doplňkem do dětského pokoje, který je zároveň praktický, jsou sedací vaky. 

 

Sedací vak Euroball Big

Závodník

Koluje v žilách vašeho syna adrenalin už od mala? Má rád silné stroje a rychlou jízdu? Pak jistě ocení pořádnou vitrínu na modely aut nebo plakáty s oblíbenými jezdci či stroji. A pokud mu pořídíte postel ve tvaru auta, pak bude v sedmém nebi.

V takové posteli se váš syn bude cítit jako opravdový závodník.

Dětská postel Formula 130

Vašeho syna můžete přenést také na závodní okruh, nebo na fotbalové hřiště a to díky stylovému nábytku a doplňkům.

Snílek

Je váš syn poetická duše, snílek a romantik? Rád se dívá na hvězdy? Pak jistě ocení hvězdářský dalekohled u okna, model sluneční soustavy na stole či komodě, plakáty s hvězdnými galaxiemi a svítící hvězdy nalepené na stropě nad postelí.

Dobrodruh

Hraje si váš syn rád na námořníka nebo na pořádného piráta? Pak jistě ocení doplňky s námořní tématikou. Co třeba postel ve tvaru lodě nebo palanda se sítí, po které může šplhat jako na plachetnici do pomyslného ráhnoví? Na zeď zase můžete vyvěsit pořádnou vlajku se zkříženými hnáty nebo lodní kormidlo. A co teprve bude radosti, když bude moci usednout mezi zuby žraloka.

Mezi zuby žraloka si zase bude připadat jako pravý dobrodruh.

V dětském světě se ve fantazii meze nekladou, s našimi dětskými sedacími vaky můžete povolit její uzdy a posadit se třeba na basketbalový míč, nebo do spárů zvířete.

Milovník zvířat

I kluci mohou mít rádi nějaké to zvířátko. Pokud se jedná o potkana, křečka či rybičky, není nic snadnějšího, než zajít do zverimexu a nechat syna, ať si vybere. Zvířátko pokoj oživí a syn se péčí o něj naučí zodpovědnosti. Anebo to dopadne tak, že se o zvířátko budete starat sami. Pokud se však zamiloval do většího či exotičtějšího zvířátka, třeba lva či slona, pak sáhněte po nějaké sošce, hračce, tapetě nebo nálepkách, které můžete nalepit všude, kam vás napadne. 

Naturalista a skaut

Tíhne váš syn k přírodě? Patří mezi skauty? Pak jistě ocení pokoj dekorovaný do přírodních motivů a barev. Využití najdou větve a kmeny stromů, jejich pařezy, nebo kameny různých velikostí a tvarů. Použít můžete i kameny umělé. Pokud je synův pokoj dostatečně velký, můžete do něj umístit i posed či dřevěnou budku, která nahradí skrýš pod palandou.

Sportovec

Vyžívá se váš syn v nějakém sportu, v hokeji, ve fotbale nebo třeba v basketu? Nebojte se dozdobit klučičí pokoj v duchu jeho oblíbeného koníčka. Můžete použít starší sportovní pomůcky, dresy, plakáty nebo různé nálepky se sportovní tematikou. Pořídit můžete také sedací vak, který vypadá jako míč.

Komoda s motivem basketbalu bude to pravé pro nadšeného sportovce

Filmový nadšenec

Má váš syn rád nějaký film, herce nebo režiséra? Není nic jednoduššího, než sehnat plakáty jeho oblíbence, fototapetu s motivem filmu, nebo rekvizity v něm použité. Pokud sám rád natáčí filmy, jistě ocení režisérskou židličku, ateliérovou lampu nebo filmovou klapku pověšenou na stěně. 

Vášnivý čtenář fantasy

Vyžívá se váš syn ve fantasy knížkách, filmech či hrách? Určitě ocení vitrínu, ve které bude moci vystavit figurky jeho hrdinů, či rozličné magické předměty. Také se mu bude hodit pořádná dětská knihovna, do které si uloží všechna vícesvazková vydání oblíbených fantasy knih. Ke knihovně mu pořiďte i pohodlné křeslo a stylovou lampu pro večerní čtení.   

Muzikant

Je váš syn nadaný hudebník? Pak nezapomeňte na důstojné místo pro jeho hudební nástroj a prostor pro cvičení. Pokoj můžete vyzdobit motivy jeho oblíbeného hudebního stylu nebo univerzálním motivem not.

Co ocení snad každý kluk?

Snad každý kluk ocení palandu, po které může šplhat, nebo zvýšené lůžko, pod kterým si může vyrobit skrýš. V té se může schovat před celým světem a osnovat plány velkolepých bitev, nebo za svitu baterky strašit kamarády hororovými příběhy.

Dvoupatrová postel vám všechno tohle splní. Na jednu stranu se na ni výborně usíná – spíte výš a blíž k oblakům, a z druhého, dolního patra si může váš malý raubíř vytvořit tajný úkryt.

Na co nezapomenout?

Nezapomeňte, že malí kluci jsou raubíři, a proto nábytek nesmí mít ostré hrany a rohy. Pokud nejsou ošetřeny už od výrobce, zakryjte je plastovými kryty. Jestliže do pokoje pořídíte nějaké to šplhadlo, nezapomeňte na změkčení podlahy. K tomu poslouží žíněnka, nebo koberec s vyšším vlasem. Ten se však hůře čistí.

Jak omezit nepořádek v klučičím pokoji?

Pokud se chcete vyhnout prodírání se hromadami oblečení a všemožných hraček na zemi, zařiďte mu pokoj dostatečným množstvím ukládacích prostor. Poličky, truhly, komody či různé skříňky, do kterých bude mít váš syn snadný přístup, mu jistě úklid usnadní. Praktické komody vám pomůžou zpřehlednit a uskladnit spoustu věcí, navíc si můžete vybrat takovou, která bude barevně a stylově zapadat do vašeho pokoje.

Nepořádek v klučičím pokoji není nic výjimečného, ale co je moc, to je moc

Jak tedy na dětský pokoj pro kluka?

 • Zeptejte se na názor svého syna
 • Vybírejte spíše nábytek neutrálních barev
 • Osobitý styl vytvořte snadno vyměnitelnými doplňky
 • Berte ohled na koníčky a zájmy syna
 • V nižším věku dítěte se vyvarujte ostrých hran a rohů
 • Nezapomeňte na klučičí skrýš

We will be happy to hear your thoughts

   Komentujte

   Obydlíčko
   Logo