Výčep doma? Sen mnoha mužů není těžké splnit

Léto se již nezadržitelně blíží. Chcete si jeho atmosféru vychutnávat s lahodným mokem v ruce a v pohodlí své zahrádky? Pokud ano, pak věřte, že co není, může být! Osvěžující nápoje z vlastního výčepu si můžete vychutnávat při rodinných sešlostech nebo zahradních oslavách s přáteli.

Co a jak často chcete čepovat?

Prvním krokem je promyslet, co všechno bude muset výčep zvládnout. Určitě víte, že ideální volbou je výčepní zařízení s chlazením, díky kterému se vám dostane piva s optimální teplotou, která vás osvěží. A pak už jen stačí klasický postup a můžete čepovat. Stačí narazit na soudek, otočit páčkou, natočit nápoj a pořádně si přiťuknout.

model značky Lindr

Tipy na produkty

NázevCenaKde koupit
Lindr Pygmy 20/K10 000,- KčZde
Lindr Pygmy 25/K11 000,- KčZde
Klarstein Skal 4 000,- KčZde

ANTA M24 přenosné chlazení
 
11 000,- KčZde
Lindr Kontakt 70/K25 000,-Zde

Kdy si vlastní výčep pořídit?

Před samotným nákupem zvažte, jak často bude výčepní zařízení v provozu. Vyberte pak ten nejvhodnější typ, který bude neustále v plné síle. Popřemýšlejte tedy nejenom nad tím, jak často budete čepovat, ale jaké množství vůbec chcete čepovat. Důležitým faktorem je také to, kolik máte oblíbených značek. Tím nejdůležitějším kritériem pro výběr je výkon, počet výčepů a rychlost. Při výběru se dokonale seznamte s typem zařízení do detailu, ať přesně víte, z jakých součástí je složený a co všechno tak dokáže.

ANTA M24

Jedete na výkon?

Výkonnost celého zařízení je spojenou nádobou s výkonem samotného chlazení. A jeho mírou není nic jiného než samotné pivo. Výkon se udává v množství načepovaných a zároveň zchlazených piv za jednu hodinu. Menší oslavy a sešlosti skvěle zvládne výčep, se kterým zchladíte kolem dvaceti piv za hodinu. Sázkou na jistotu jsou výčepy, které zvládnou rovnou padesátku piv. A pokud jste opravdový fajnšmekr se zálibou ve velkých oslavách, pak oceníte skvělou průtočnost až osmdesáti piv.

Domácí výčep – co v sobě skrývá?

Domácí výčepy slouží zpravidla k čepování jednoho druhu piva. A protože si rozhodně chcete dopřát domácí pohody, pak vyberte takové zařízení, které vám nebude přidělávat žádné starosti a vyžadovat přespříliš náročnou obsluhu a péči. Proto je vhodnou variantou výčep se zabudovaným kompresorem, protože chutné pivo prostě potřebuje ten správný tlak.

Dvě pípy pro fajnšmekry, ANTA A40 2K

Odhalte tajemství výčepu do detailu

Jeho součástí je:

 • Narážeč s rychlospojkami
 • Vzduchový kompresor pro natlakování
 • Stlačený plyn
 • Chladicí zařízení s pípou
 • Hadice pro snadné propojení

Chlazení můžete využít suché nebo vodní. Součástí je termostat, díky kterému si nastavíte a regulujete teplotu. Díky vodní lázni se nápoje ochladí v rámci vodního chlazení. Jeho výhodou je to, že se zde může nahromadit větší množství chladu.

Naopak bez vody se obejde druhý typ chlazení, a to suchý typ chlazení. Přenašečem chladu je zde hliníkový blok. Pokud neholdujete náročné údržbě, pak oceníte benefity suchého chlazení. A pokud víte, že si chcete pochutnat na osvěžujícím nápoji jenom příležitostně, pak určitě oceníte ruční pípy bez chlazení.

Spřátelte se s vestavěným vzduchovým kompresorem

Pro domácí využití si vystačíte s výčepem pro jeden soudek piva. Vzduchový kompresor může být zabudovaný přímo v chladiči. A jak kompresor funguje? Jeho prací je natlakovat vzduch a vzniklý tlak se pak udržuje sám. Součástí zařízení je druhá hadice, kterou přitéká pivo do chladiče. A pak stačí jenom čepovat! A hlavně na vás nečeká žádné nutné vyměňování plynových lahví.

Kompaktní rozměry výčepů pro osobní použití zajistí komfortní manipulaci a nemusíte se bát, že by zabíraly místo. Ba naopak jsou velmi skladné. Jejich výhodou je také to, že obsahují všechny potřebné součásti a vy se tak nemusíte stresovat vyhledáváním a instalací dalšího příslušenství. Vše tak máte při ruce.

Čas na načepování piva!

Chutný půllitr rozhodně nenačepujete bez narážecí hlavice, její spojky a hadice. A pokud se rozhodnete pro chlazení bez kompresoru, tak také ventilu na plyn. Hlavice vybírejte dle své oblíbené značky, kterou vám může dopřát plochá hlavice, bajonet nebo kombinovaný typ.

Stal se výčep součástí vašeho rodinného vybavení? Pak si rozhodně zaslouží pozornost. Ta je závislá na tom, jak často je výčep v provozu a jak často vás obdaří zlatavým mokem. Rozhodně je nutné ho při používání řádně proplachovat, a to těmi nejvhodnějšími prostředky. Domácí výčep umyjte po každém využití. A jednou ročně mu dopřejte odbornou péči.

Protože poctivě natočené pivo s láskou a péčí chutná nejlépe. Tak na zdraví!

We will be happy to hear your thoughts

   Komentujte

   Obydlíčko
   Logo