Vestavěná šatní skříň je nadčasová. Naplánujte si ji přesně na míru

Věci každodenní potřeby, občasné i sezónní, spotřebiče na úklid a kdo ví, co ještě dalšího. To všechno potřebuje svoje místo. Skříň je tak nezbytným kusem nábytku v ložnici, využijete ji ale také v dětském pokoji či v předsíni.

Jaké výhody nabízí vestavěná skříň

Na prvním místě je dokonalé využití prostoru v místnosti. Každý byt má jinak vysoký strop a řešení „na míru“ zužitkuje veškerou jeho výšku. Hospodyňky také potěší, že nebude žádná vrchní deska, na které by se usazoval prach. Nemusíte se bát ani atypických místností a koutů, třeba pod schodištěm nebo v podkroví. Firmy vám vyrobí skříň přesně podle vašich potřeb, a to včetně barvy a dekoru.

Vestavěná skříň umístěná do prostoru může nahradit příčku a uděláte z ní i plnohodnotnou šatnu. Za zavřenými dveřmi pak najdete organizované úložiště veškerého vašeho oblečení, obuvi i doplňků.

Vestavěná skříň může částečně nahradit také komoru. Odložíte do ní žehlicí prkno, žehličku, vysavač i sušák na prádlo. Při návrhu skříně však nezapomeňte počítat s prostorem, kam tyto věci uložíte. Dokonce pro ně existují i speciální držáky. Při dobrém plánování dispozic můžete v prostoru chodby nebo haly za její dveře schovat i pračku nebo sušičku, kotel a další věci, které nemáte kam přesunout a nemají být vidět.

Co všechno v ní chcete mít?

Vnitřní členění vestavěné skříně bude podle vašich konkrétních přání. Výrobci většinou nabízejí standardní a nejčastěji žádanou kombinaci polic, tyčí a zásuvek. Jestli vám však více vyhovuje jiné uspořádání, stačí si vzít papír a tužku a nakreslit jim ho. Návrh můžete vytvořit i v 3D navrhovacím programu. Máte převahu šatů, kostýmků nebo obleků? Pak se vám bude hodit několik šatních tyčí. Pokud jste spíše sportovní typ a máte raději džíny, trička a mikiny, tak více využijete police, šuplíky nebo drátěné koše.

U vestavěné skříně v předsíni je zásadní umístit šatní tyč do dostatečné výšky, abyste na ni mohli zavěsit i delší kabáty. Jestli máte děti, tak pro ně část skříně výškově upravte. Na dno skříně uložte krabice se sezónní obuví a příslušenstvím. Víte, že existují i věšáky na kozačky? Ve skříni by neměly chybět ani šuplíky na doplňky, jako jsou šály, čepice, klobouky a šátky.

Chytří pomocníci

Kromě polic, zásuvek a šatních tyčí existuje spousta dalších doplňků, které poslouží k většímu pořádku ve skříni. Na kalhoty najdete speciální výsuvný věšák – kalhotovník, na kravaty kravatovník, pro sbírku bižuterie nebo šperků speciální výsuvné podnosy a na boty zase podnosy s napínáky. Pokud zjistíte, že potřebujete více přihrádek, zavěste na šatní tyč přihrádky z látky. A když jsme u šatních tyčí, tak i nabídka speciálních ramínek je široká. Zásuvky pak vybavte různými organizéry a rozdělovači pro menší předměty, jako je spodní prádlo, opasky a šátky. Pak už se nikdy nebudete muset vztekle přehrabovat v nepřehledné změti doplňků.

Většina skříní bývá z lamina. To se vyrábí v nepřeberném množství dekorů a barev, takže si při návrhu skříně můžete vybrat takové řešení, které se nejvíce hodí do vašeho interiéru a k vašemu stylu bydlení. Dveře pak mohou být i z masivu, se zrcadlem, skleněné, potištěné, leptané, nebo jinak zdobené. Oceníte také přídavná světla, ať na veškerý obsah dobře vidíte.

Máte doma chytře vyřešenou skříň na míru? Nebo se ji chystáte pořídit? Podělte se o své zkušenosti a tipy.

      Obydlíčko
      Logo