Tip na levné noční osvětlení se senzorem od Xiaomi

Čínská značka Xiaomi má už dost obrovský záběr produktů. A nevěnuje se jen smart věcem, ale i celkem běžnému domácímu vybavení. Já jsem si domů na zkoušku pořídil jejich světlo s názvem Xiaomi Motion Activated Night Light.

Osvětlení jsem si vybral proto, že jde o mobilní produkt, který nevyžaduje žádný zásah do domácí elektroinstalace.

Vzhled a konstrukce

Xiaomi už  dlouho říká, že je pro ně vzorem Apple a na designu většiny jejich produktů je to vidět. I noční světlo je opravdu elegantní. A to jak rozsvícené, tak zhasnuté. Trošku připomíná necelých 9 centimetrů široký oblázek.

Barvy kombinují dominantní bílou se stříbrno-šedým páskem pod obvodu. Pouze jím pak prostupuje světlo, čímž Xiaomi dosahuje decentního svitu, který v noci potřebujete.

Xiaomi noční světlo

Na zadní straně se nachází víčko, které po odkrytí nabídne prostor pro 3 kusy AA baterií. Mimo to se tam nachází také oboustranná lepící páska, kterou světlo uchytíte, kam potřebujete. Já jsem ho dal na strop u dveří do dětského pokoje, aby to naši prcci při nočním courání na záchod měli pohodlnější.

A propos baterie, pode výrobce by vám měly vydržet až rok. Nemůžu zatím posoudit, světýlko mám doma zhruba tři měsíce.

V balení najdete i transparentní plastový háček, díky němuž můžete světlo zavěsit třeba do skříně. Za to si Xiaomi zaslouží pochvalu.

Jak svítí

Barevná teplota  je 2700K, což značí, že se nemusíte bát modrého světla, které nabourává tvorbu melotoninu, který je důležitý pro odpočinek. Osvětlení je opravdu decentní a světelný tok můžete regulovat od 0,7 do 3,5 lumenu.

Vnitřní senzor reaguje na pohyb. Výrobce uvádí, že by měl fungovat ze vzdálenosti 5-7 metrů. To  je ale hodně ovlivněné umístěním. U  mě na stropě funguje jak má, ale vzhledem k výšce 250 cm na pět metrů určitě nereaguje. S takovou vzdáleností počítejte spíše při umístění na stěnu.

Kde využít

Možností se nabízí několik. U mě zatím vede strop, šatní skříně jsem také zmiňoval. Další potenciál vidím u schodišť, kam může být těžké dostat osvětlení bez stavebních úprav.

Hodnocení

Za cenu pod 400,- Kč dostanete velmi dobře vypadající a funkční mobilní noční osvětlení. Já Xiaomi rozhodně chválím. Jestli chcete světlo koupit levněji, pak Vám doporučím Aliexpress, kde díky dopravě zdarma ušetříte 100 až 150 korun.

Kup na Alza.cz Kup na Alixpress

We will be happy to hear your thoughts

      Komentujte

      Obydlíčko
      Logo