Pračka se sušičkou? Ano nebo radši ne?

Taky ze všech stran slýcháte chválu na sušičku a máte pocit, že kdo jí doma nemá, je out? Nejste v tom sami. Výhody sušičky objevuje stále víc lidí, jenže co mají dělat ti, kdo mají malý byt a sušička se jim tam prostě už nevejde? Poohlédnou se po pračce a sušičce v jednom.

Pračka a sušička jako jeden spotřebič šetří místo, na druhou stranu i tady se dají objevit nějaké mínusy. Vyplatí se jít do řešení 2v1, nebo raději najít nějaké místo na samostatnou sušičku?

Dva spotřebiče v jednom nebo každý zvlášť?

V obchodech najdete mnoho modelů, jednotlivé značky se předhánějí, kdo nabídne lepší kombinovaný spotřebič. Pračky se sušičkou najdete jak v provedení s předním plněním, tak s tím horním.

Kdo už ale někdy měl dva spotřebiče v jednom, ten asi ví, že ne vždycky je to výhra. Sice uspoříte místo a peníze, je to ale vyvážené také nějakou ztrátou.

 • Pračka se sušičkou v jednom je energeticky náročnější.
 • Kapacita pro sušení je o něco menší než pro praní, takže budete muset vyprané prádlo sušit v několika cyklech.
 • U spotřebičů 2v1 je větší riziko poruchy.
 • Menší nabídka programů pro praní i sušení.
 • Kvalita sušení je často nižší než u samostatné sušičky. Prádlo tak může být nedosušené, případně i přesušené a zmačkané.

Náš tip: Víte, že pomocí speciálního mezikusu můžete dát pračku a sušičku na sebe?

Nemusíte je obě dávat na zem. Odměnou za koupi dvou samostatných spotřebičů vám bude větší nabídka programů, vyšší spolehlivost obou spotřebičů, potěší vás i úspora energie.

Na co si dát při výběru pračky a sušičky v jednom pozor?

Ať děláte, co děláte, volné místo doma prostě nevykouzlíte? Nevadí. I s pračkou a sušičkou v jednom se dá čarovat. Jen si při jejím výběru musíte pohlídat pár věcí.

 • Než vyrazíte do obchodu, ať už osobně nebo virtuálně, ujasněte si, co od takového spotřebiče očekáváte. Jaké prádlo budete nejčastěji sušit?
 • Pozor na energetickou náročnost. Pračky se zabudovanou sušičkou mají vyšší spotřebu energie. Ve vyšších energetických třídách ji seženete jen málokdy, její cena bude samozřejmě vyšší. Abyste ji koupili co nejvýhodněji, porovnejte si ceny v obchodech online.
 • Zaměřte se na kapacitu. Do běžné sušičky se kolikrát vejde až dvojnásobek toho, co můžete dát usušit do pračky a sušičky v jednom.
 • Zajímejte se i o hlučnost. Kdo by chtěl, aby ho rachotící pračka nebo sušička budily ze spánku?

Víte, že se může stát, že do pračky s kapacitou zhruba 6 kilogramů prádla můžete dát sušit třeba jen 3 kg? Jednu pračku tak budete sušit na dvakrát.

Pračka i sušička vám mají ušetřit čas, starosti s praním a sušením prádla a finance. Jejich výběr není radno podcenit, pohlídejte si jejich energetickou náročnost, účinnost, hlučnost i programovou nabídku. K čemu vám bude pračka nebo sušička, která šetrně nevypere/neusuší právě to, co potřebujete?

A nezapomeňte také na správnou péči. Víte třeba, co dělat, pokud vaše pračka smrdí?

We will be happy to hear your thoughts

   Komentujte

   Obydlíčko
   Logo