Hledej
Hledej

Ztrácíte přehled o svém oblečení? Udělejte si pořádek ve skříni, ať přesně víte, co všechno v ní máte

Šatní skříň by neměla chybět v žádné ložnici ani dětském pokoji, pokud tedy nemáte šatnu nebo prostornou chodbu, kde byste skříň postavili. Do skříně uložíte veškeré oblečení včetně bund a kabátů, ručníky, ložní prádlo i doplňky, jako jsou opasky, šátky či kravaty. Abyste nemuseli oblečení hledat a neprostáli u skříně důlek, tak všechny věci dobře zorganizujte. Pomůže vám k tomu široká škála vnitřního vybavení, díky kterému si navíc oblečení ani nezničíte.

Dospodu dejte těžké věci, nejvýše věci sezónní

Do spodní části skříně uložte krabice, kabelky, tašky, a případně i boty. Ty však raději uložte mimo ložnici. Horní a hůře přístupná místa skříně vyhraďte pro sezónní věci. Věci, které používáte denně, dejte do výšky kolem 120 cm, zásuvky jen do takové výšky, abyste viděli pohodlně dovnitř. Tyč na ramínka by měla být v úrovni očí, za ideální se pro pravidelně nošené věci považuje výška kolem 165 cm. Pod šatní tyčí by mělo být 70 – 90 cm, u dlouhých kabátů až 140 cm. Jestli máte vysokou skříň, dejte dvě šatní tyče nad sebe. Rozmyslete si však vzdálenost mezi nimi, aby se vám pověšené oblečení nekrčilo.

Vždy se snažte oddělit věci na doma od věcí na ven. Trička na doma, tepláky nebo pyžamo poskládejte na poličky nebo do zásuvek. Zásuvky jsou lepší, protože na rozdíl od polic uvidíte i na oblečení uložené úplně vzadu. Pokud by vám nevyhovovala hloubka zásuvek, můžete zvolit výsuvné police. Spodní prádlo a ponožky uložte do zásuvky, která má vnitřní organizér. Místo klasických zásuvek můžete použít i drátěné koše. Jejich výhodou je, že hned vidíte, co je uvnitř, nemají ale pevné dno, takže jimi mohou drobné věci propadávat.

Většinu věcí je nejlepší pověsit

Větší část šatní skříně vyhraďte šatním tyčím, protože oblečení zavěšené na ramínkách je snad nejvíce přehledné. Pokud máte šatní tyč vysoko, pořiďte si sklápěcí tyč (pantograf). Na ramínka zavěsíte šaty, mikiny, svetry, košile, bundy, kabáty a další oblečení. Kalhoty můžete pověsit na speciální kalhotový věšák (kalhotovník) nebo ramínka s klipsy, sukně zase na ramínko s dvěma úchyty nebo zářezy. Na ty pověsíte i šaty. Existují i speciální držáky na kravaty, opasky i šátky, držáky na boty, univerzální věšák na bižuterii, kabelky, sportovní potřeby a úklidové pomůcky, případně i na žehlicí prkno či stojan na žehličku nebo vysavač.

Čepice a šály dejte do zásuvek, oděvy z vlny a svetry zase do krabic nebo pytlů, jinak brzy ztratí svůj tvar.  To stejné platí i pro kabáty, kašmír a kousky z umělých kožešin. Do krabic je složte pečlivě tak, aby všechny kusy měly dost místa a dostal se k nim vzduch. Oblečení z pravé kůže pověste na suché a tmavé místo. Čím více místa a vzduchu bude kožené oblečení mít, tím lépe. Taftové róby, krajkové šaty nebo modely z hedvábné organzy pověšené na ramínkách chraňte bavlněným pytlem či obalem a dodržte mezi ramínky dostatečné rozestupy, aby se oblečení nemačkalo.

Jaké máte vnitřní vybavení skříně vy? Máte nějaké speciality, nebo si vystačíte se zásuvkami, šatními tyčemi a policemi?

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Menu