Jak vybrat zahradní stoličku

Chcete si užít pohodu na zahradě ještě více? Pořiďte si na ni pohodlné křeslo nebo lehátko a doplňte ho všestranně využitelnou zahradní stoličkou. Můžete se na ni příležitostně posadit, něco si na ni odložit, případně si na ni položit nohy. Fantazii, jak stoličku využijete, se meze prakticky nekladou.

Design

Výška stoličky je většinou obdobná jako u klasické židle, tedy okolo 42 cm, podnožka však může být i nižší. Tvar sedáku bývá většinou čtvercový či obdélníkový, občas však bývá i kruhový či oválný. Vzhled stoličky a její barvu vybírejte především tak, aby se stylově hodila k ostatnímu nábytku na zahradě.

Materiály

Při výběru zahradní stoličky dbejte na výběr materiálu. Ten totiž musí být odolný vůči povětrnostním podmínkám, tedy dešti i slunci, a měl by být snadno čistitelný. Stolička může být vyrobena z masivního dřeva, plastu, dřevoplastu i kovu. Exotické dřeviny bývají oproti domácím odolnější, každý masiv však při použití ve venkovním prostředí vyžaduje pravidelnou péči. Nábytek z kovu ošetřeného proti korozi je odolný a jeho použití prakticky bezúdržbové.

Konstrukce

Zahradní nábytek musí být opravdu odolný, aby vydržel všechny rozmary počasí. Dávejte si pozor především na kvalitu spojů a spojovacích prvků. Také zkontrolujte celkovou pevnost a stabilitu konstrukce. Pokud bude stolička skládací, vyzkoušejte mechanismus rozkládání. Nemělo by vám hrozit riziko zranění, třeba skřípnutí prstů.Obydlíčko
Logo