Jak vybrat zahradní polstry, polštáře a sedáky?

Není nad odpočinek na zahradě. Jenže co když lavička nebo zahradní křeslo tlačí? Zpříjemněte si sezení měkkým polstrem nebo sedákem. Když si vyberete kvalitní sedák, nebudete se muset bát, že za deště promokne a začnou se v něm tvořit plísně. Nekvalitní sedáky sice můžete chránit ochranným obalem, ale počítejte s tím, že je budete muset zakrývat při každém odchodu ze zahrady a při každém drobném dešti, což je poněkud otravné.

👉 Obsah článku ukázat

Design

Nabídka designů a barev látek je velmi široká. Barvu nebo vzor polstru na zahradní nábytek volte tak, aby ladily s nábytkem i celkovým laděním venkovního posezení. Když si pořídíte polstry se snímatelným potahem, můžete barvy měnit podle nálady i ročních období. Můžete si vybrat polstry s vícenásobným prošitím, s podhlavníkem nebo bez, nízké i vysoké. Pokud nechcete, aby sedáky z nábytku sklouzávaly, měly by mít tkaničky nebo pásky pro připevnění k jeho konstrukci.

Materiály

Materiál by měl být odolný vůči slunci i dešti. Ideální jsou sedáky se snímatelnými a pratelnými potahy, které v případě potřeby jednoduše vyperete. Určitě se vyplatí připlatit si a mít sedáky a polštáře potažené vodě odolnou látkou. Potahy z bavlny a směsové tkaniny jsou náročnější na údržbu, protože po čase vyžadují obnovu impregnace. Jejich nevýhodou je i to, že na sluníčku rychleji vyblednou. Pro polštářky na zahradní nábytek je vhodnější mikrovlákno, které je voděodolné.

Ještě lepší vlastnosti pak mají moderní materiály, jako jsou dralonové a teflonové tkaniny, které odolávají povětrnostním vlivům, udržují si stále svoji barvu, odpuzují vodu a dlouhodobě drží pevnost i tvar. Látka z olefinu vyniká voděodolností, pevností, stálobarevností a je odolná proti skvrnám, plísním, oděru a slunečnímu záření.

Polštářky a polstry bývají plněny drcenou pěnou nebo polyuretanovou pěnou obalovanou polyesterovým rounem, kvalitnější sedáky mohou být plněny i rychle schnoucí pěnou (Quick Dry Foam). Pokud mají sedáky kvalitní voděodolný potah, tak na vlastnostech výplně příliš nezáleží a při výběru se můžete rozhodnout především podle její tvrdosti.Obydlíčko
Logo