Jak vyřešit akustiku v kanceláři? Inspirujte se u specialistů

Moderní velkoprostorové kanceláře podporují komunikaci, spolupráci a tvořivost. Tato koncepce pracoviště však může mít také nevýhody – nežádoucí hluk způsobuje problémy s koncentrací, snižuje produktivitu práce a má negativní dopad na zdraví. Proto pracujte s akustikou již od návrhu kanceláří a vhodně tak doplňte kancelářský nábytel.

Na míru hluku myslí i zákon, konkrétně 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, v ustanoveních § 30 až § 34 [zdroj].  Hluk v kanceláři se dá řešit akustickými prvky, jako jsou akustické panely, paravány, boxy, sedací nábytek, ale i koberec a další doplňky, které jej pohlcují.

Akustické panely

Tyto akustické prvky je možné použít jako nástěnné panely, stropní panely, nebo vertikální závěsné stěny.

Akustické paravány

Důležitým prvkem pro dobrou akustiku jsou také paravány mezi pracovními stoly a volně stojící čalouněné panely pro oddělení prostoru, například pro jednání.

 

Jednání v open space kanceláři

V případě, že je zapotřebí vytvořit v kanceláří malou jednací místnost s akustickými vlastnostmi, tak je vhodným produktem Acoustic box.

Sedací nábytek s akustickými panely

Nejen pro jednání, ale také pro vyřízení telefonních hovorů, pro relaxaci, nebo práci mimo rušné prostředí open space slouží systém Cumulus a Arcipelago.

Obrázky do článku poskytla firma TOP Office, která se na kancelářský nábytek zaměřuje.

We will be happy to hear your thoughts

      Komentujte

      Obydlíčko
      Logo