Jak vybrat sedací pytle pro děti

Dětské sedací pytle a vaky se v posledních letech staly velice oblíbenou součástí vybavení dětských pokojů. Zaujaly i vaše ratolesti a chystáte se ke společnému nákupu? Na trhu je široká nabídka vaků a pytlů v nejrůznějších provedeních. Vybírejte si podle velikosti, materiálu potahu, tvaru a náplně. Nejdelší životnost mají náplně z EPS, tvrzených polystyrenových kuliček o průměru 2 – 7 mm.

Pytle s polystyrenovou drtí nevydrží, náplň je prašná a děti ji brzy slehnou

Pokud byste dali přednost levné polystyrenové drti, sedací vaky vám dlouho nevydrží. Náplň je prašná a děti ji velmi brzy slehnou. Platí, že čím větší kuličky použijete pro výplň sedacího pytle, tím lépe se dětem bude sedět. Většinu vaků ale můžete doplňovat s pomocí náhradních náplní. Do obchodů je firmy dodávají v objemech 100 nebo 200 litrů, v cenách od 350 do 1 000 Kč.

Povrchový materiál pytle zvolte podle předpokládané zátěže. Pro děti je ideální velmi odolný a na dotek příjemný nylon, případně ekokůže.  Oba jsou nepromokavé a lehce je můžete vyčistit. Pěkné, i když na čistotu náročnější, jsou manšestrové a bavlněné vaky. Výborné jsou textilní potahy, které vyperete v pračce. Nylon s gumovým zátěrem na rubu snese i řádění s pytlem na zahradě či u vody.

EPS kuličky doplníte do vaku pohodlně a bez nepořádku všitým komínem

Děti přitahuje k sedacím vakům možnost zábavy a ničím neomezeného pohodlí. Stráví na nich chvíle při učení, čtení, nebo sledování televize.  Na rozdíl od klasického nábytku nehrozí prckům zranění o tvrdé hrany, a navíc pytle poskytují dobrou oporu pro jinak napjatá záda. Pro malý děcák zvolte třeba model s kulatým základem, ve větším pokoji doplňte pytel malým taburetem.

Mezi nejoblíbenější patří sedací pytle ve tvaru koule, polštáře nebo hrušky. Pokud má váš mrňous malý pokojík, podívejte se spíše po nabídkách ve tvaru taburetů, křesel a židlí. Nejsou sice až tak variabilní, ale vašim nejmenším se na nich bude příjemně a pohodlně sedět. Vyberte si také barvu, která bude ladit s ostatním vybavením, škála tónů je vyčerpávající.

Střední a velké sedací pytle nahradí židli, křeslo, nebo malou pohovku

V obchodech koupíte podle velikosti sedací pytle malé, střední, velké nebo extra velké. Mega vaky s rozměrem 180 × 140 cm obsahují přes 500 litrů EPS kuliček a pohodlně si na nich se svými dětmi zalenošíte i vy. V případě potřeby na pytel můžete dokonce přes noc uložit nečekanou návštěvu. Pro pohodlné opření hlavy při sezení vyberte dětem křeslo s rozměrem alespoň 140 cm.

Sedací pytle a vaky využijete i pro nejmenší mrňata. Batolatům vyberte pytle, které je ochrání před chladem od podlahy a budou mít současně dostatečnou plochu pro své pohybové aktivity. Kulatý a plochý vak vystřídejte pro děti „školčata“ sedacím pytlem, kde si mohou hovět a opřít celá záda. Ověřte si dvakrát rozměry, aby vám dítě nezapadlo moc hluboko a nemělo potíže se vstáváním.

Květované pytle pro holky, fotbalový míč pro kluky

Přibližně od 12 let věku už nechte své děti využívat sedací pytle a vaky standartních velikostí, ale raději s vyšším objemem výplně. S těmito designovými doplňky dětský pokoj barevně oživíte, třeba motivy puntíků, zebry, nebo dalmatina. Květované a pestrobarevné vzory pro holky zaměňte pro kluky imitací fotbalového nebo basketbalového míče.

Sedací vak jako míč – klikněte pro cenu

Na první pohled dětský nábytek je ale super pohodlný i pro dospělé. Dá se říci, že posezení na vaku „otevírá dveře zpět“ do dětských let. V porovnání s běžným nábytkem jsou přitom ceny sedacích vaků a pytlů několikanásobně nižší. Výrobky mají navíc variabilní tvar, snadno s nimi manipulujete a pozitivně ovlivňují vaše zdraví.  

Kde koupit online

We will be happy to hear your thoughts

      Komentujte

      Obydlíčko
      Logo