Jak si vybrat kontejner k pracovnímu stolu

Nevíte, kam schovat faktury, záruční listy, návody, smlouvy a jiné dokumenty? Pořiďte si kancelářský kontejner. Při výběru je rozhodující, zda bude sloužit v kanceláři, domácí pracovně nebo jen na uložení osobních dokumentů. Důležité je také množství dokumentů, které potřebujete uložit. Myslete na to, že v průběhu času budou papíry přibývat. Jestli je natěsnáte příliš k sobě, můžete je pomačkat a poškodit.

Vzhled

Existují dva druhy kancelářských kontejnerů:

 • přístavné (statické)
 • solitérní (mobilní kancelářské kontejnery)

Přístavné kontejnery jsou většinou ve stejném stylu jako psací stoly a slouží pro zvětšení jejich plochy. Měly by mít výškově nastavitelné (rektifikační) nožky. Solitérní kontejnery mívají různou výšku, vždy by se však měly vejít pod pracovní stůl (výška zhruba do 60 cm podle výšky stolu). Tyto kontejnery by měly mít kolečka pro snadnější přesun, z toho alespoň dvě by měla mít brzdu.

Materiály

Kontejnery se vyrábí z masivu, lamina, MDF i kovu. Často se jedná o kombinaci lamina a vnitřního vybavení z kovu. Všechny materiály jsou snadné na údržbu. Lamino poskytuje nejširší škálu barev a dekorů, při čištění však musíte zabránit tomu, aby se vlhkost dostala dovnitř materiálu. Hrany musí být dokončeny ABS páskami.

Konstrukce

Kontejnery mají úložné prostory standardizované na konkrétní formáty dokumentů. Počítejte s tím hlavně v případě, že používáte papír atypických rozměrů. Některé kartotéky mají jen několik zásuvek, jiné jsou členitější a poskytují více menších úložných prostor.

Většinou jsou vybavené různým počtem rozdílně velkých zásuvek. Ty jsou standardní nebo speciální, jako jsou tužkovníky nebo zásuvky na závěsné složky. Alespoň jedna zásuvka by měla být uzamykatelná (většinou horní). Některé kontejnery mají centrální zámek všech zásuvek. Abyste měli přístup do celé zásuvky, volte plnovýsuvy.

Při nákupu sledujte i stabilitu konstrukce, aby se kontejner při vysunutí zásuvky nepřevrátil. Mnohdy jsou kontejnery vybavené kováním, které zabrání vytažení všech zásuvek najednou, čímž zabrání možnému převrácení. Zásuvky musí jít snadno otevírat a pro pohodlnější používání volte kolejničky s tichým dojezdem.

Kde koupit online

We will be happy to hear your thoughts

   Komentujte

   Obydlíčko
   Logo