Zeď jako přehlížený prostor pro práci? Změňte to s popisovatelnou fólií nebo tapetou

Čtyři velké pracovní plochy má každá místnost a přece se nevyužívají. Ano, jde o zdi vašeho pokoje či kanceláře. Jak je rychle přeměnit na pracovní prostor pro poznámky, plány, kreslící plochu pro děti nebo ceduli v obchodě? Víme a povíme!

Pojďme se podívat na jednotlivé možnosti, které máte.

Jak vybrat tu pravou?

Určete si, co vše chcete s novou pracovní plochou dělat. Stanovte si, jak má být velká a tak zvažte, jestli ji budoucnu budete chtít měnit.

Pro dětské malování jsou ideální dveře do pokoje a cenově dostupná tabulová barva. Pro firmy je dle mého ideální magnetická barva v případě, že máte volné zdi.

Na všechny možnosti se nyní podíváme podrobněji.

Popisovatelné nátěry

S transparentní nátěrovou barvou Active wall za cca 1700 korun proměníte 3,5 metrů čverečných v plochu, na kterou lze opakovaně psát. Natřít s ní lze jak stěny, ideálně s akrylovou základní barvou, tak i nábytek. Pořídit si můžete dokonce i verzi s magnetickou vrstvou.

Popisovatelné fólie

Jestliže nechcete dělat nátěr na zdi, nebo chcete využít prosklené stěny, budou se vám líbit popisovací fólie. Cenově se pohybují okolo tisícikoruny a nalepit je zvládne i laik. Vyrobeny jsou totiž pomocí bezbublinkové technologie. Psát na ni lze opakovaně  za sucha stíratelnými popisovači.

Opět existují i samolepící fólie s magnetickou úpravou. Cena pokovené fólie je logicky vyšší, ale další způsob využití plochy za to myslím stojí. Fungovat doma tak můžou i jako pestře se měnící magnetické tapety.

Tabulové barvy

As nejlevnější cestou, jak dopřát doma malování křídou pro děti, jsou tabulové barvy. Plechovka stojí okolo 500,- Kč a vystačí na 4 čtvereční metry ve dvou vrstvách . Dveře natřete válečkem. Barva schne mezi dvěma a čtyřmi hodinami. Takovou barvu koupíte, stejně jako výše uvedené magnetické barvy, i třeba na Alze.

Všechny zmíněné skupiny výrobků představují šikovný způsob, jak přidat hodnotu kanceláři nebo nasměrovat kreativitu dětí.

We will be happy to hear your thoughts

      Komentujte

      Obydlíčko
      Logo