6 tipů na láhve pro ty, co chtějí šetřit přírodu

Před negativními dopady používání plastů na přírodu už dnes nelze zavírat oči.  Ze zpravodajství víte o plážích zavalených horami plastů, o rybách plných igelitových tašek. Leckdo už zaslechl i pojem Zero Waste.  Jak přispět k tomu, aby byla na světě plastů méně? Začít se dá třeba omezením jednorázově používaných láhví. Jednoduše si místo nich kupte vlastní eko láhev na vodu, kterou budete mít stále při sobě. Tady máme několik tipů pro inspiraci.

Retap 0,3 l

Prcek skoro do kapsy je vyrobený z odolného skla, jehož vstupní suroviny jsou z 20% procent recykláty. Jednoduchý vzhled doplňují pestrobarevné vršky. Navíc se tuto flašku na vodu vztahuje celoživotní garance výměny, pokud byste ji nějak rozbili. Můžete ji normálně mýt v myčce.

V kabelce si jí ani všimnete, prázdná váží 183 gramů a na výšku má 183 gramů. Sklo je vyrobeno u nás, víčko pak v Dánsku.

Koupit tuto láhev můžete třeba zde. A tady najdete komplet sortiment Retap, kde jsou i super doplňky, jako třeba obaly na vaši novou Retapku.

Retap 03 (0,3 l)
Retap 03 (0,3 l)

Made Sustained Knight (0,55 l)

O něco větší objem ve stále kompaktním designu s bambusovým víčkem. Na výšku má 23 centrimetrů a do 300  gramů jí schází jen pět gramíků.

Láhev je vyrobena z odolného borosilikátového skla, s nímž se běžně potkávají vědci v laboratořích nebo potápěči. I tak se ale k láhvi chovejte hezky. Prodává ji eshop Econea.

Made Sustained Knight

Ohyo lahev (0,5 l)

Asi nejvíce kompatkní láhev, s níž se můžete setkat. Ohyo je totiž z plastu a konstrukcí vám připomene harmoniku. Když je prázdá, či poloplná, můžete si „zatahovat“ a tím výrazně zmenšuje objem, který zabere v tašce či batohu. Sám ji mám doma a je opravdu skvělá. Navíc má háček pro uchycení na krosnu nebo pásek. Díky použitému kopolymeru váží prázdná jen 60 gramů. Koupit ji můžete zde.

Láhev Ohyo

Zing Anything CitrusZinger Original

Tahle láhev má v sobě unikátní nápad. Odšťavňovač na citrusy máte prostě pořád s sebou. Přitom ji lze celou rozložit a snadno čistit. K dostání zde.

Black+Blum (0,5 l)

Ve výčtu tipů nesmí chybě ani odolnější materiály. Po plastu a sklu tu máme nerezový kousek od Black+Blum z řady Box Appetit. Nerez ale zase vyžaduje opatrnou údržbu. Hezkým praktickým detailem je pak kožené poutko z veganské kůže, což je jen jiný název pro eko kůži.

Black+Blum (0,5 l) z nerezu

Equa Urban Jungle (0,55 l)

Doporučení uzavřu láhví, která se asi bude líbit více děvčatům. Equa je ručně foukaná, dobře se drží a uzavřená je nerezovým víčkem utěsněným silikonem. Nechybí ani lehká dekorace v podobě listu populární Monstery.

We will be happy to hear your thoughts

      Komentujte

      Obydlíčko
      Logo