Dům snů – Moonlight House

Tento zajímavý dům navrhl Giovanni D’Ambrosio. Byl postaven v roce 2007 v Austrálii ve státě Victoria a autor mu dal pohádkový název – Moonlight House (dům měsíčního světla). Autor tento architektonický skvost umístil do australské divočiny v blízkosti Mount Hotham.

Giovanni použil materiály, které jsou Austrálii vlastní – kámen a dřevo. Dokázal je spolu s ocelí spojit do harmonického celku. A i když z venčí dům vypadá extravagantně, zapadá do divoké krajiny a nijak nenarušuje okolí. Stal se součástí australské divočiny. Dřevo a kámen prostupují z exteriéru do interiéru. V interiéru přírodní materiály působí velmi harmonicky a navozují klidnou atmosféru.

Byl by hřích obyvatele domu uzavřít v prostoru, když okolí domu je neuvěřitelně krásné. Kde to bylo možné, umístil autor velká okna, která nenásilně spojují interiér a okolní svět.

Přízemí domu autor pojal jako prostor pro rodinný soužití. Naleznete zde velký obývací pokoj a prostornou kuchyni s jídelnou. V horním patře naleznete dvě ložnice a malé lázně. V interiéru byly použity barvy, které jsou pro Austrálii typické.

Obrázek: https://architizer.com

 

We will be happy to hear your thoughts

      Komentujte

      Obydlíčko
      Logo