Osvěžte styl svého bydlení na veletrhu DESIGN SHAKER 2020

Jarní období je ideálním časem pro budování, inovace i malé změny v interiéru. Toužíte osvěžit interiér novým designovým prvkem nebo se zajímáte o novinky v oboru? Právě vám je určen souběh veletrhů bydlení, designu a bytové či zahradní architektury. Vydejte se do PVA EXPO PRAHA v Letňanech zjistit nové trendy a získat přehled o všem, co nastávající sezóna přináší.

Nejvýznamnější veletržní souběh oborů bydlení, designu a bytové či zahradní architektury DESIGN SHAKER, FOR INTERIOR, FOR HABITAT a FOR GARDEN se uskuteční ve dnech 26. až 29. března 2020. Na jediné akci tak získáte komplexní informace, tipy nebo rady odborníků, které jsou klíčové pro proměny, rekonstrukce či stavby domova přesně podle vašich představ. Milovníky interiérového designu a nových trendů zaujme především přehlídka DESIGN SHAKER.

Interiérový design pod lupou
Výběrová hala DESIGN SHAKER se stala nedílnou součástí jarního souboru veletrhů o bydlení v Letňanech. Halu s interiérovým designem si navykli vyhledávat návštěvníci, kteří si zařizují bydlení v moderním duchu. Scházejí se zde s architekty a designéry, mají zde pohromadě řadu výrobců a dodavatelů kvalitního nábytku, ze kterého mohou vybírat. Hala je pro návštěvníky inspirací i možností vybrat designéra či architekta pro budoucí spolupráci.  Ti se tradičně veletrhu účastní se svými ukázkami realizací a výrobky. Tak jak veletrh roste, rostou i stálí vystavovatelé. Pro začínající značky nebo prezentaci nových výrobků na trhu slouží část Fresh space. Nově se na hale DESIGN SHAKER podílí kurátorským dohledem MgA. Veronika Loušová, která vybírá z přihlášených firem především ty se současným pohledem na design.

V letošním roce představí DESIGN SHAKER nový doprovodný program s názvem INSPIRACE PRO BYDLENÍ, který si pro návštěvníky připravil tým profesionálních designérů v čele s Ivou Bastlovou a s hlavním partnerem, společností BLUM. Ve Vstupní hale II vznikne 5 interiérů s nápady, radami a tipy na zařízení vašeho bydlení. Expozice se zaměřuje jak na volbu materiálů a jejich vhodného použití, tak na výběr kování v jeho tradiční i netradiční aplikaci, ale také na barvy a jejich kombinace. Barevné schéma bude výrazné a odvážné, stejně jako jsou aktuální zahraniční trendy. Každý den od 14 hodin zde také budou probíhat oblíbené komentované prohlídky.

Výlet za trendy s odborníkem
Interiérová designérka Iva Bastlová pravidelně každý rok navštěvuje nejen letňanské veletrhy, ale i většinu významných veletrhů od Milána po Frankfurt nad Mohanem až po Boloňu. Na akci DESIGN SHAKER se o své postřehy, tipy a horké novinky ze zahraničních cest podělí v rámci páteční a sobotní přednášky. Ta je orientovaná na novinky z frankfurtského veletrhu Heimtextil a kolínského IMM, čímž skvěle tematicky doplní Den německého designu. Společně se také podíváte na halu plnou trendů TRENDFORUM, jež je k vidění každým rokem právě na Heimtextilu. Reportáž z IMM bude zaměřená na barvy, kompozice a atmosféru.

Pozvánka do virtuální reality
Již třetím rokem se v rámci této akce představuje země, která přinesla do světa designu zásadní vliv. Tento rok byl zvolen německý design. Jelikož nedávno uplynulo 100 let od založení školy Bauhaus spojil se veletrh DESIGN SHAKER s německým institutem Goethe Institut Česká republika v Praze a jejich konceptem, kterým je Bauhaus prezentován od minulého roku po celém světě. Díky virtuální realitě se do německého Dessau, první školy Bauhuas, přenesete během okamžiku, školu lze nejen procházet, ale je možné stát se i součástí výuky nebo designérem. O vzniku této ojedinělé prezentace bude první přednáška pátečního dne. Mimo to bude virtuální realita k dispozici návštěvníkům v blízkosti pódia po celou dobu konání veletrhu.

Přijďte si v březnu do Letňan pro ty nejlepší informace, trendy a novinky. Více na stránkách akce www.designshaker.cz.

Zaujalo vás něco?

      Komentujte článek

      Obydlíčko