10 nejlepších sedaček na českém trhu v dubnu 2020

Sedací souprava je neodmyslitelnou součástí každého obývacího pokoje. Je kusem užitného nábytku, který slouží nejenom k pohodlnému sezení při sledování televize, ale může nabízet i spoustu dalších praktických funkcí. Například taková rozkládací sedačka může skvěle posloužit v situaci, kdy u vás budete chtít nechat přespat návštěvu. 

Krom praktičnosti plní sedací soupravy i estetickou roli. Zvolením vhodné, kvalitní a hezky vypadající sedačky můžete vzhled celé místnosti jako mávnutím kouzelného proutku povznést na vyšší úroveň. Avšak na trhu se nachází téměř nekonečně působící množství sedacích souprav. Jak mezi nimi tedy vybrat tu nejlepší? Na to se podívali specialisté z FUF.cz.

Podle čeho jsme vybírali?

Rozhodně vás nečeká nic jednoduchého. My jsme si ale za vás dali tu práci a prošli jsme nabídky prodejců sedaček, abychom vám mohli naservírovat seznam 10 nejlepších sedacích souprav, které momentálně můžete na trhu sehnat. Mezi hlavní kritéria podle nichž jsme vybírali, a podle kterých doporučujeme vybírat i vám, se řadí:

Materiál

Kvalita potahového materiálu je zcela zásadní pro to, aby vám sedačka dlouho vydržela. Těmi nejkvalitnějšími sedačkami jsou bezesporu ty kožené, nicméně i kvalitní látkové sedací soupravy toho hodně vydrží.

Rozměry

Sedací souprava musí nabízet dostatek prostoru k sezení a ideálně i k pohodlnému polehávání. V tomto směru jsou velmi praktické rohové sedačky, jež nabízejí dostatek plochy pro sezení, ale zároveň nezabírají tolik místa v prostoru.

Barva

Zvolení špatné barvy sedačky může mít za následek, že takováto sedací souprava nebude do interiéru vůbec zapadat. Volit je tedy dobré spíše univerzálnější barvy (bílá, černá, šedá), jež se budou hodit do opravdu každého obýváku.

Cena

Nikdy by neměla být tím nejvíce určujícím kritériem, ovšem zohlednit ji při výběru je určitě nezbytné.

Zkušenosti ostatních

Pozitivní zkušenosti ostatních lidí jsou jasným důkazem, že daná sedačka má svou kvalitu. Proto jsme při výběru nejlepších sedacích souprav kladli velký důraz na to, abychom vybrali ty, s nimiž mají zákazníci výhradně kladné zkušenosti.

Které sedačky vám tedy doporučíme?

Rohová sedací souprava Lotos 2F-OT 

Tato sedačka si své místo mezi nejlepšími sedacími soupravami zasloužila díky své praktičnosti a pohodlnosti. O pohodlí se u této sedací soupravy stará polyuretanová pěna, kterou jsou naplněny všechny sedáky. Ty jsou navíc dobře odpružené a potažené na dotyk příjemnou světle šedou tkaninou. Komfortu výrazněji napomáhají i polohovatelné opěrky. Pomyslnou třešničkou na dortu je nadčasový a elegantní design. 

Sedačku koupíte zde.

Sedací souprava Speedway OTM 

V případě, že se na sedačce rádi rozvalujete, tak tuto soupravu oceníte ze všech nejvíce. Ta totiž nabízí opravdu velkou sedací plochu, ideální třeba pro relaxaci po těžkém pracovním dni. Pohodlně si na ní můžete lehnout i ve dvou, a ještě vám zbyde hodně volného místa. Z toho nicméně vyplývá, že se tato sedačka obřích rozměrů a krásného designu hodí spíše do větších obývacích pokojů. O její komfort se pak zapříčiňují velmi měkké sedáky a polohovatelné opěrky. 

Koupíte v tomto eshopu.

Sedací souprava Santos 

Díky kombinaci dvou odstínů barev (šedé a černé) a stejnému počtu potahových materiálů (eko kůže + pytlovina) se tato sedací souprava přizpůsobuje aktuálnímu trendu. Vysoce moderní design ale rozhodně není její jedinou předností. Dále dokáže potěšit svou prostorností, vměstná se na ní klidně i početnější rodina, a nebývalou pohodlností. 

Sedačku koupíte zde.

Rohová sedačka Astra 

V našem výčtu nejlepších sedacích souprav nesmí chybět ani tato moderně vypadající sedačka Astra. Ta stejně jako její výše zmiňovaná konkurentka spoléhá na trendy kombinaci dvou barev a dvou různých potahových materiálů. V tomto případě se jedná o elegantní mix bílé a šedé barvy, a eko kůže s režnou látkou Savana. Krom prvotřídního vzhledu nabízí i spoustu praktických funkcí – dá se rozložit, přičemž uvnitř ní se nachází hromada úložného prostoru. 

Sedačku najdete zde.

Kožená rohová sedací souprava Sierra 

Jak již bylo zmiňováno, kožené sedačky jsou těmi vůbec nejkvalitnějšími. Pokud k tomu připočteme nesmírně elegantní a nadčasový vzhled sedací soupravy Sierra, tak není vůbec divu, že se právě tento kousek objevil v našem výběru 10 nejlepších sedacích souprav. Skvěle se bude hodit jak do moderně zařízeného, tak i do toho klasicky vybaveného obýváku. Vyzdvihnout můžeme i skutečnost, že tuto sedačku je možno během pár vteřin rozložit a udělat z ní místo na přespání. 

Nakoupit lze zde.

Sedačka Eltapmeble Anton Alova 79  

Tato vícemístná rohová sedací souprava je skvělou kombinací kvality a prostornosti. Její konstrukce je vyráběna z vysoce kvalitního dřeva a dřevotřískových desek. O pohodlí sedáků se pak stará měkká polyuretanová pěnová výplň. Její látkový potah je dostupný v celé řadě barevných kombinací, případně si jeho barvu můžete nechat zhotovit na zakázku. Jedná se o rozkládací sedačku, jež se hodí především do velkých obývacích pokojů.  

Aktuální cenu najdete tady.

 Sedací souprava Elena – Soro 90/Madryt 990 

Na první pohled zaujme zejména minimalistickým, jednoduchým a vysoce moderním designem. Její univerzální barevná kombinace pak z této sedačky dělá kousek, jenž skvěle zapadne do kteréhokoliv obýváku. Krom toho je skvělá i díky své praktičnosti – například jejím rozložením lze získat plochu o rozměru 129 x 212 cm, na níž můžete klidně čas od času přespat. Perfektní jsou též i polohovatelné hlavové opěrky, které si můžete nastavit do polohy, jež vám bude nejvíce vyhovovat. 

Koupíte zde.

Sedací souprava Agáta Ervin 6917-04 

Pokud sháníte sedačku do menšího bytu, pak vězte, že sedací souprava Agáta Evrin je tou správnou volbou. Ta se totiž skládá z rozměrově přijatelné (230x90x100 cm) rozkládací látkové trojsedačky, přičemž v ceně této soupravy jsou ještě navíc zahrnuta dvě křesla ve stejném designu. Její praktičnost tkví i v tom, že ve svých útrobách nabízí úložný prostor – v menším bytě ji tak můžete využít i ke skladování věcí. 

Cenu najdete na tomto odkazu.

Atypická sedací souprava Nestor 

Sedací soupravy nemusejí být pouze nudných a nezáživných tvarů. Důkaz o tom podává právě tato sedačka z odolného tkaného materiálu jejíž atypický tvar působí nebývale svěžím a moderním dojmem. Netradičně zakulacené zakončení sedáku má dokonce i své praktické využití – lze jej použít jakožto opěrku ruky či si na něj položit hlavu, pokud se rozhodnete na této měkké sedačce ulehnout. Pod hlavu si pak můžete dát třeba dekorační polštářky, jež jsou dodávány společně s touto sedací soupravou. 

Sedačku koupíte tady.

Sedací souprava Braven 

Tato esteticky velice pohledná sedačka ve tvaru do L se v každém obývacím pokoji bude vyjímat díky svým zajímavě tvarovaným sedákům. Její tvar ji předurčuje k tomu, aby byla umístěna do rohu místnosti, avšak má potažená záda, tudíž postavit ji můžete klidně i volně kamkoliv do prostoru. Její hlavní výhodou je nicméně elektricky polohovatelná hloubka sedu – zmáčknutím tlačítka si ji můžete nastavit dle své libosti. 

Sedačku kupte zde.

We will be happy to hear your thoughts

      Komentujte

      Obydlíčko
      Logo